Zöldség Anna és a beszélő póniló
Írta: Szijj Ferenc
Tudnivalók a könyvről
Kinek ajánljuk: 6-8 éves gyermekeknek
Műfaj: Mese
Kiadás éve: 2008.
Kiadó: Pozsonyi Pagony
Nézzük csak miről is szól ?

Sárgarépa és Petrezselyem Anna királykisasszony a főszereplője a mesekönyvnek. Sok-sok kalandot élhettek át vele és a beszélő pónilóval, Vörhenyes Milkóval.

(részlet a könyvből)

„Kedves Zöldség Anna Királykisasszony!

Mikor ezt a levelet kézbe veszed, én már hetedhét határon túl leszek. Úgy döntöttem ugyanis, hogy mégiscsak hazatérek távoli országomba, még ha annak az is az ára, hogy le kell mondanom a császári címemről. Mert mit ér a császári cím, ha nincs hozzá ország, amit ráadásul – mint tudod – nagyon szeretek, hiszen ott születtem, ott nőttem fel, szóval tudod, na. Inkább hazamegyek, megtanulom az állatok nyelvét, hát nem lehet az olyan nehéz, és majd állatkutató leszek, úgy tervezem. Éppen csomagolunk, de közben eszembe jutott, hogy írok neked egy búcsúlevelet. A követ itt hagyom, állítsátok fel egy parkban, felmászhatnak rá a gyerekek. Gyere el egyszer Panyo Lába a Kövek Világnapján.

Szia:

Brixelanti Luxembingó, Egyszerű Állampolgár.

Utóirat: Köszönöm a festményt, megnéztem, nagyon szép, azt magammal viszem!”

Kedveled ezt a könyvet?

© 2012 Minden jog fenntartva! Városi Könyvtár Lenti Látogatók száma: 682,621 gyermek@lentikonyvtar.hu