Nem vagyok Samu: Samu és Papa 2.
Írta: Nógrádi Gábor
Tudnivalók a könyvről
Kinek ajánljuk: 8-14 éves gyermekeknek
Műfaj: Ifjúsági regény
Kiadás éve: 2011.
Kiadó: Móra
Nézzük csak miről is szól ?

Samu és papája kalandjai folytatódnak a sorozat új kötetében. Papa mindenhova magával cipeli unokáját, amit Samu nehezen visel el. Felcsillan a szabadság reménye, mivel papa nősülni készül…

(részlet a könyvből)

„A Papa tudja, hogy én nem szeretem a kisgyerekeket. A kisgyerekek folyton sírnak, hülyeségeket nyávognak, és a földhöz verik magukat, ha akarnak valamit.
- Jaj, Samukám! – csóválta a fejét Papa. – Hogy mondhatsz ilyet? Nincs kedvesebb jószág, mint egy kisgyerek!
- Én mégis inkább kutyát tartanék – mondtam.
- Akkor nem vagy az unokám! – mondta Papa, de nem komolyan. – Én imádom a kisgyerekeket. Olyan kis ennivalók néha, hát nem?
- De, ennivalóak – nyaltam meg a számat, mert szeretem a kannibál vicceket.
A Papa persze vihorászott rajtam, és kicipelt a játszótérre.
- Na gyerünk, fiatalember! – visított a fülembe. – Most majd a Papád megszeretteti veled a kisgyerekeket egy életre.
„A spenótot hamarabb” – gondoltam, de mentem, mert tudtam, hogy úgyis nekem lesz igazam, és megnyerem a fogadást. Mert persze fogadtunk két gombóc fagyiban. Ha megszeretteti velem ezeket a törpéket, ő győz, ha nem, akkor fizet. Már a számban éreztem a csokifagyi ízét.”

Kedveled ezt a könyvet?

© 2012 Minden jog fenntartva! Városi Könyvtár Lenti Látogatók száma: 676,743 gyermek@lentikonyvtar.hu