Zenei lexikon gyerekeknek: a zene világának felfedezése
Írta: Monika Heumann
Tudnivalók a könyvről
Kinek ajánljuk: 7-14 éves gyermekeknek
Műfaj: Ismeretterjesztő irodalom
Kiadás éve: 2008.
Kiadó: Rózsavölgyi
Nézzük csak miről is szól ?

A lexikonban minden zenekedvelő megtalálhatja többek között a komoly- és könnyűzene alapfogalmait, zenetörténetet, hangszereket, a legnagyobb zeneszerzők életét és munkásságát Klári és Frici kalauzolásával.

(részlet a könyvből)

„Egyik vasárnap Klári éppen a reggeli elkészítésével foglaltoskodik. Amikor hallja, hogy a szülei már ébren vannak, bekiált nekik: „Álomszuszékok! A reggeli tálalva!” – „Én már itt is vagyok” – mondja a mama, és átöleli Klárit. – „Csodálatos volt tegnap az operában. Legközelebb téged is elviszünk.” Végre kikászálódik a papa is. „Va, pensiero, sull’ ali dorate…” – énekli teli torokból.
„Hát vele meg mi történt?” – érdeklődik Klári. „Még él bennem a tegnap este hangulata” – mondja a papa - , „és ez olaszul annyit jelent: Szállj, gondolat, aranyszárnyakon! Így kezdődik a Foglyok kórusa Giuseppe Verdi Nabucco című operájában, amelyet tegnap este láttunk.”

Kedveled ezt a könyvet?

© 2012 Minden jog fenntartva! Városi Könyvtár Lenti Látogatók száma: 676,856 gyermek@lentikonyvtar.hu