» „Változnak az évszakok” – könyvtári levelezős játék és rajzkiállítás

„Változnak az évszakok” címmel egy egész évet átfogó levelezős játékot hirdettünk meg felső tagozatos tanulók számára. A 2010 őszén induló négyfordulós játékunk célja az volt, hogy könyvtárunk állományának segítségével játékos formában hívjuk fel a gyerekek figyelmét a négy évszak szépségeire, gazdagságára, egyediségére.

Az egyes fordulók során változatos feladatok megoldásával bizonyíthatták a gyerekek, hogy az ősz, tél, tavasz és nyár témáját tekintve alaposan elmélyedtek az irodalom, a tudomány, a képzőművészet és a zene világában. A feladatokhoz felhasznált könyvek és az ajánlott irodalom megismerése mellett arra is szükségük volt a kistiniknek, hogy a körülöttünk lévő természetben és az interneten is kutassanak egy-egy válasz után.

Örömünkre szolgált, hogy sok vállalkozó kedvű gyerek tartott ki a hónapokon át zajló versenyzésben, aminek eredményeként megszületett a várva-várt végeredmény. Minden játékos emléklappal és apróbb ajándékkal gazdagodott, a legeredményesebb öt versenyző pedig oklevelet kapott és értékes könyvjutalomban részesült.
A versenyzők által az egyes fordulók során készített rajzokból rendezett kiállítás pedig 2011. augusztus 30-tól tekinthető meg a könyvtárban.

A „Változnak az évszakok” című könyvtári levelezős játék helyezettjei és jutalmazottjai a következők:

1. helyezett: Sebestyén Krisztián (Buda Ernő Körzeti Általános Iskola és Óvoda, Lovászi)
2. helyezett: Mikó Fruzsina (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Lenti)
3. helyezett: Mánfai Marcell (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Lenti)
4. helyezett: Pál Nikoletta Tímea (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Lenti)
5. helyezett: Gróf Bence (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Lenti)
6. helyezett: Borsos Flóra (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Lenti)
7. helyezett: Szabó Dorina (Buda Ernő Körzeti Általános Iskola és Óvoda, Lovászi)
8. helyezett: Cséplő Zsófia (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Lenti)
9. helyezett: Cserép Kitti (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Lenti)

Gratulálunk nekik!

© 2012 Minden jog fenntartva! Városi Könyvtár Lenti Látogatók száma: 683,887 gyermek@lentikonyvtar.hu