» Magyar Népmese Napja 2011 - Pápes Éva: A mese valósága

TÁMOP-3.2.4.
„Tudásdepó Expressz” – A könyvtári hálózat formális és informális képzési szerepének erősítése az élethosszig tartó tanulás érdekében. Könyvtárhasználók igényeinek hatékonyabb kielégítését célzó szolgáltatásfejlesztés

ÚJ SZOLGÁLTATÁSOK ZALA MEGYE KÖNYVTÁRAIBAN – ÉLETHOSSZIG TARTÓ TANULÁS TÁMOGATÁSA KÖNYVTÁRI KÖRNYEZETBEN
TÁMOP-3.2.4-08/1-2009-0068 azonosító számú projekt

Kedvezményezett: Városi Könyvtár Lenti 8960 Lenti, Templom tér 5.

Meghívásunkra felső tagozatosok érkeztek október 3-án a könyvtárba "A mese valósága" című interaktív foglalkozásra. Pápes Éva foglalkozásvezető egy rövid mesével várta a diákokat. „A bolond szerencséje” című mese elhangzása után a „hazugság” fogalmáról, megjelenési formáiról, a mesében és a valóságban betöltött szerepéről beszélgettek, amihez saját „hazugságmesék”-et kellett kitalálniuk és elmondaniuk. "A hazugságmesék azért érdekesek e korosztály számára, mert ezekben a mesékben a túlzás mint eszköz kap kitüntetett szerepet. A felnagyított részletek, a groteszk határait súroló jelenetek, a különleges szituációk mintegy görbe tükröt tartanak a serdülők elé, akik ha érthető önvédelemből nem azonosulnak is a hősökkel, a felszabadító erejű nevetésen keresztül egy kicsit önmagukra (vagy legalább a padtársukra) is rálátnak" - mondta az előadó a foglalkozás végén témaválasztásáról.