» Csondor Kata: Hupota-a társasjáték

Csondor Kata, helyi meseíró már sokadjára látogatott el könyvtárunkba, hogy elbűvölje a kicsiket.

Ez alkalommal másodikos kisdiákokkal ismertette meg élő társasjátékát, melyet első könyve, a „Hupota hihetetlen kalandjai erdőn-mezőn” című mese alapján álmodott meg a gyerekek nem kis örömére. A lelkesedés most sem maradt el, hiszen egy önfeledt játék részesei lehettünk, ahol nem csak a mesekönyv szereplői, történetei elevenedtek meg, hanem hangsúlyos szerepet kaptak a környezet, a környezetvédelem kérdései is. A közös játék után szerepjátékra is sor került, ahol a bátor jelentkezők bábokkal játszhattak el egy-egy részletet Hupota kalandjai közül. A társasjáték élményén kívül sok-sok matricával gazdagodva térhettek haza a csapatok.