» József Attila Versmondó Verseny

A József Attila Megyei Versmondó Verseny 2012. évi területi fordulójának megrendezésére március 19-én, 14.00 órai kezdettel került sor könyvtárunk olvasótermében.

A versenyen két korcsoportban mérhette össze tehetségét a helyi és kistérség általános iskoláinak 11 felső tagozatos diákja. Idén az 5-6. osztályos korcsoport kötelező verse József Attila: „Homály borult az erdőre…” című költeménye, a 7-8. osztályosoké pedig az „Indiában, hol éjjel a vadak…” című műve volt. A kötelező verseken túl egy-egy szabadon választott költeménnyel is készültek a versenyzők. Színvonalas és élményekkel teli produkciók részesei lehettünk, így nem volt könnyű a zsűri dolga. A szavalatokat a zsűri elnöke, Bíró Krisztina tanár, továbbá Német Józsefné a Városi Könyvtár Lenti igazgatója és Soós József költő értékelte. Döntésük alapján a következő helyezések születtek:

5-6. osztályos korcsoport:
1. Halász Klaudia
2. Bekő Luca
3. Maturicz Vanda

7-8. osztályos korcsoport:
1. Cséplő Zsófia
2. Maturicz Mátyás
3. Gubinecz Ákos

Különdíj:
Maturicz Mátyás

A három legeredményesebbnek ítélt verselő - Bekő Luca, Cséplő Zsófia és Halász Klaudia - az április 14-én, a letenyei Fáklya Művelődési Ház és Könyvtárban megrendezésre kerülő megyei döntőn bizonyíthatja majd tehetségét.