» Hetedhét Ország Mesemondó Verseny

Idén is megrendezésre került könyvtárunkban a Hetedhét Ország Mesemondó Verseny, melyre alsó tagozatos diákok jelentkezését vártuk.

Illyés Gyula születésének 110. évfordulója alkalmából az ő meséiből, mesegyűjteményeiből válogathattak azok a jelentkezők, akik szeretik a meséket és szívesen szerepelnek, versenyeznek. A 2. – 4. osztályos tanulók nemcsak a helyi általános iskolákból, hanem Csesztregről, Gutorföldéről, Lovásziból, Pákáról, Rédicsről, Zalabaksáról és a szlovéniai Lendváról érkeztek. A kis előadók bemutatkozását a felkészítő pedagógusok, rokonok mellett háromtagú zsűri figyelte: József Lajosné drámapedagógus, Kovácsné Békefi Lívia nyugdíjas tanítónő és Burindáné Tyukodi Enikő gyermekkönyvtáros. A színvonalas és szórakoztató előadások után a zsűri döntése alapján a következő eredmények születtek:

1. helyezett:
Király Gábor, 2. osztály. Mese címe: A hiú király (Öveges József Közép-zalai Általános Iskola és Óvoda, Páka)
Koąa Doris, 2. osztály. Mese címe: A kis gömböc (1. számú Lendvai Kétnyelvű Általános Iskola, Lendva)
Pácsonyi Péter, 4. osztály. Mese címe: A rátóti csikótojás (Vörösmarty Mihály Általános Iskola /zalabaksai tagiskola/, Lenti)

2. helyezett:
Herman Nika, 2. osztály. Mese címe: A szamárrá változott barát (1. számú Lendvai Kétnyelvű Általános Iskola, Lendva)
Tótiván Lilla, 4. osztály. Mese címe: A három vándorló (Buda Ernő Körzeti Általános Iskola és Óvoda, Lovászi)
Zsebeházi Marianna, 3. osztály. Mese címe: Ilók és Mihók („Kincskereső” Általános Iskola Gutorföldi Tagintézménye, Gutorfölde)

3. helyezett:
Kondákor Bálint, 3. osztály. Mese címe: A róka, a medve és a szegény ember (Buda Ernő Körzeti Általános Iskola és Óvoda, Lovászi)
Mármarosi Laura, 2. osztály. Mese címe:A rest macska („Kincskereső” Általános Iskola Gutorföldi Tagintézménye, Gutorfölde)