» Elek apó meséi

A Lenti Napközi Otthonos Óvoda egy-egy csoportjának tartottunk két alkalommal is mesedélelőttöt, aminek keretében Benedek Elek saját és összegyűjtött meséiből válogatva igyekeztünk elvarázsolni a kicsiket. A „Kígyós Jancsi”, „Az aranytulipán”, „A hétszépségű királykisasszony” és a „Gyöngyike” című mesék szereplőit találós kérdések segítségével fejtették meg az ovisok, majd a mesehallgatás után feltett kérdéseinkre is ügyesen válaszoltak.

Örömmel tapasztaltuk, hogy a gyerekeket nem csak a modern, készen kapott mesefilmek, hanem a régi mesevilág kincsei is el tudják bűvölni, hiszen a kicsik nem csak a kérdéseinkre válaszoltak, hanem egy igazi beszélgetés is kialakult a mesék szereplőiről és cselekményéről. A legügyesebbek a történetek alapján válogatott kifestőket kaptak, de senki sem távozott üres kézzel, hiszen mindenkit zsákbamacskával ajándékoztunk meg. A sajátkészítésű ajándékunkat - melyben ujjbábot, mesekártyát és cukorkát találtak - kíváncsian bontogatták a gyerekek, s örömmel fedezték fel bennük a hallott mesék egy-egy szereplőjét.