» Magyar Népmese Napja 2019

Szeptember 26-án délután az Őrség Mesemondója, Némethné Baksa Eszter volt könyvtárunk vendége a Magyar Népmese Napja apropóján. Eszti néni, aki a Magyar Kultúra Lovagja címet is viseli, egy családi gazdálkodást vezet Vas megyében. Ezúttal kisiskolásoknak tartott előadást, jött és mesélt: történeteket, anekdotákat saját életéből, a Németh-portáról, ahol sok-sok állat veszi körül őket. A mesék mindig minden életkorban fontosak, hiszen tanulhatunk belőlük. Reméljük, hogy a gyerekek is új élményekkel gazdagon tértek haza.
E jeles nap alkalmából állítottunk össze egy minikiállítást, melyen helyet kaptak Benedek Elek művei, élettörténete családi képekkel illusztrálva és olyan érdekességek, mint megismerkedése feleségével, írói álnevei valamint indulásának körülményei és képek a kisbaconi emlékházról.

© 2012 Minden jog fenntartva! Városi Könyvtár Lenti Látogatók száma: 676,870 gyermek@lentikonyvtar.hu