» Könyvtári foglalkozások az Arany-hét alkalmából

Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából a helyi általános iskola- amelynek névadója a híres költő- valamennyi tanulója ellátogatott könyvtárunkba egy-egy foglalkozás erejéig. A könyvektől a digitális megoldásokig minden a poéta életével, műveivel, családjával, jelentős eseményekkel volt kapcsolatos. Az alábbi programokon vettek részt a nebulók:

1-2. osztályosok: „Laci Te, hallod-e”-játékos verselő (Petőfi versének feldolgozása lapbook készítésével)
3-4. osztályosok: „Szerencskerék családi(as) (lég)körben” – interaktív vetélkedő Arany János életéről és műveiről
5-6. osztályosok: „Arany a szavak embere”-versek modern köntösben (online szófelhő készítése megadott vers alapján)
7-8. osztályosok: „Legendás Arany”-érdekességek a költő életéről (lapbook készítése)