» „Hupota hihetetlen kalandjai erdőn-mezőn” – könyvbemutató

2010. november 16-án és 22-én Csondor Kata – a „Hupota hihetetlen kalandjai erdőn-mezőn” című könyv szerzője - volt a vendégünk a Zalai Gyermekkönyvhetek alkalmából. A könyvbemutatóra a helyi általános iskolák első évfolyamosait vártuk, akik nagy szeretettel fogadták az írónőt és örömmel hallgatták a kistraktor kalandjait. Az első előadás során szóba került többek között a barátság, a bajbajutottak megsegítése, a gondoskodás ember- és állatbarátainkról. A gyerekek több szereplőt is megismerhettek a könyvből: Pircsit, a fecskelányt; Mákocskát, a törékeny máklányt és Hupota többi barátját. A kicsik azt is megtudhatták, hogy milyen fontos környezetünk védelme, ezzel a meseíró utalt következő kötetére is. Zárásként Kata néni meglepetéssel is készült: a könyvből készült kivonattal és madáreledellel – gondolva a téli madáretetésre- kedveskedett a résztvevőknek.

November 22-én az írónő egy interaktív gyermekműsor keretében mutatta be Hupota történetét a kis elsősöknek. Beszélgettek Tiloskáról, a tanyáról; a tanyasi életről, házi- és erdei állatokról és a közelgő karácsonyról is. A kicsik megcsodálhatták Hupota egyik barátját, Mákocskát is, akit a meseíró bábként is elhozott a könyvbemutatóra. A résztvevő gyerekek sok-sok élménnyel gazdagodva térhettek haza.

© 2012 Minden jog fenntartva! Városi Könyvtár Lenti Látogatók száma: 682,673 gyermek@lentikonyvtar.hu