» Húsvéti Játszóház

Április 16-án, szombaton délután húsvéti játszóházba vártuk azokat a gyerekeket és felnőtteket, akik szeretik a meséket és szívesen kézműveskednek. A rendezvény „nyitányaként” a Pro Arte Kulturális Egyesület Napvirág Bábcsoportjának előadásában a „Hogyan akart a süni nyúl lenni” és „A nagyhatalmú sündisznócska” című meséket nézhették meg azok, akik elfogadták meghívásunkat. A vidám előadás után két helyszínen is kipróbálhatták kézügyességüket a gyerekek és szüleik, nagyszüleik is. Készíthettek formalyukasztóval könyvjelzőt és ablakdíszt a könyvtárosok, krepp papírból nárciszt, színes kartonból kiscsibét a bábcsoport tagjainak segítségével. Vendégünk volt Kerekes Józsefné dekoratőr is, akivel tojásnyuszikat és tojáshéjból húsvéti asztaldíszt lehetett készíteni. Ezen kívül megcsodálhatták egyedi festésű tojásokból és grafikákból álló kiállítását is, amely 2011. április 30-ig látható a könyvtárban.