» Csondor Kata: „A vízimalom meséi - a társasjáték”

A 83. Ünnepi Könyvhét és 11. Gyermekkönyvnapok alkalmából két alkalommal is vendégünk volt Csondor Kata meseíró, aki ezúttal „A vízimalom meséi” című mesekönyvére épülő élő társasjátékával örvendeztetett meg két helyi óvodáscsoportot.

Elsőként az írónő ejtett néhány szót a meséről, s ismertette meg a gyerekekkel a szereplőket, vagyis a Güzü család tagjait, amit nem csak figyelemmel hallgattak a gyerekek, de be is kapcsolódtak a beszélgetésbe, hiszen néhányan ismerték már a történetet. Ezt követte a várva várt játék, ahol a szőnyegen kanyargó folyón átívelő hidakon kellett a rajttól a célig, azaz a vízimalomig és a Güzü család otthonáig eljutni a csapatoknak. A játék egyik érdekessége az volt, hogy a meseszereplő bábukkal lépkedő csapatok nem dobókockát dobtak, hanem halacskákat horgásztak ki, s a rajtuk szereplő számok alapján ugrálhattak egyik hídról a másikra, a célig. A mesén alapuló kérdésekre adott okos válaszaikért pedig pontok helyett vízcseppeket kaptak, melyeket a játék végén ajándékmatricákra válthattak be. Igazán izgalmas és örömteli játékkal jutottak célba a csapatok, s a jó hangulatot a Napsugár együttes által készített Vízimalom meséi című dal is színesítette, mely az írónő mesekönyve alapján született.

© 2012 Minden jog fenntartva! Városi Könyvtár Lenti Látogatók száma: 689,688 gyermek@lentikonyvtar.hu