» Író-olvasó találkozó Böszörményi Gyulával

A vidám hangulatú előadáson a többek között József Attila-, Körtemuzsika- és IBBY-díjjal kitüntetett író mesélt az életéről, műveiről, amit kíváncsian hallgattak a résztvevők, hiszen a szerző közvetlenségével, humorával rögtön felkeltette mindenki érdeklődését. Ezután „záporoztak” a gyerekek kérdései, így nagyon sok mindent megtudhattunk Böszörményi Gyuláról. Választ kaptunk többek között arra, hogy mi lett volna, ha nem író lesz belőle, mely szerzőkre néz fel, kik a legkedvesebb szereplői, hol ír, mik a jövőbeli tervei. Több álnéven is jelentetett meg könyveket: Alice Clever, Robina Mash és Robin Mash, illetve Julius Bessermann néven publikálta a Gergő és az álomfogók című regényét német nyelven is. Megtudhattuk, hogy forgatókönyvíróként közreműködött az „Űrgammák” című sorozatban és a „Barátok Közt”-ben.
A nap folyamán lehetőség nyílt könyvvásárlásra is, és a szerző örömmel látta el kézjegyével a lurkók könyveit. Böszörményi Gyula ajándékként könyvjelzőkkel kedveskedett a gyerekeknek. A résztvevők, mind a gyerekek, mind a felnőttek élvezettel hallgatták, ahogy az író épp a családjáról vagy munkásságáról árult el titkokat. Egy élményekkel teli délelőtt részesei lehettünk mindannyian, reméljük, hogy a jövőben találkozunk és még sok-sok könyvvel örvendeztet meg minket.